Cyklinowanie bezpyłowe parkietu

Co to jest cyklinowanie

Cyklinowanie parkietu polega na usunięciu resztek starej warstwy lakierniczej i zabrudzeń z powierzchni, w celu odzyskania kolorystyki i blasku drewna jak najbardziej zbliżonych do pierwotnych. W potocznym rozumieniu usługa ta jest rozumiana jako renowacja podłogi drewnianej, czyli całość czynności mających na celu wyczyszczenie powierzchni cykliniarką, uzupełnienie braków w posadzce, wypełnienie szczelin między klepkami, podklejenie odspojonych klepek oraz zabezpieczenie parkietu lakierem lub olejem po dokładnym wypolerowaniu.

Oferta

Firma Parkiet-Styl specjalizuje się w odnawianiu wszelkiego rodzaju posadzek parkietowych. Oczywiście obok profesjonalnych usług cykliniarskich, każdemu z naszych klientów służymy fachowym doradztwem materiałowym i wykonawczym w zakresie doboru lakierów, oleju oraz środków do mycia i konserwacji podłóg drewnianych. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala spełnić oczekiwania nawet bardzo wybrednych klientów. Wszelkie usługi wykonują wykwalifikowani rzemieślnicy i objęte są one pisemną gwarancją. Do wszystkich prac sporządzana jest do nich umowa oraz szczegółowa kalkulacja materiałów i robocizny.

Usługi cyklinowania wykonujemy w mieszkaniach i domach klientów prywatnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Nasza firma prowadzi prace na terenie województwa śląskiego, między innymi w Katowicach, Częstochowie, Sosnowcu, Gliwicach, Zabrzu, Bielsku-Białej, Bytomiu, a po uzgodnieniu również w innych rejonach Polski.

Proces renowacji parkietu

Podstawowym elementem renowacji posadzki drewnianej jest samo cyklinowanie. Wykonujemy je z użyciem najnowocześniejszego parku maszynowego szwedzkiej firmy Orebro i niemieckiej firmy Wolff, wyposażonego w najlepsze dostępne na rynku materiały ścierne. Stosujemy sprzęt o bardzo dużej wydajności odsysania pyłu wydzielającego się w trakcie prac, osiągającej 96%, co pozwala nam na określanie naszych usług mianem "cyklinowania bezpyłowego".

Dodatkowo oferujemy również wszelkiego rodzaju usługi często towarzyszące renowacji starych podłóg drewnianych, tzn. przekładanie parkietu, podklejanie odspojonych od podłoża klepek, uzupełnienia brakujących fragmentów posadzki, wykonywanie progów, listw przyściennych itp.

Po wykonaniu cyklinowania i zaszpachlowaniu parkietu, całą odnawianą powierzchnię polerujemy z zastosowaniem wolnoobrotowych maszyn polerujących oraz w zależności od oczekiwań klienta wykańczamy odnawianą posadzkę na trzy zasadnicze sposoby:

  • lakierujemy parkiet (stosując minimum 3 warstwy lakieru najczęściej w układzie jedna warstwa lakieru podkładowego i dwie lub więcej warstw lakieru nawierzchniowego.
  • olejujemy parkiet (stosując oleje jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe)
  • barwimy parkiet na wybrany przez inwestora kolor (stosując bejce), a następnie zabezpieczamy go lakierem lub olejem

Wszystkie materiały jakie stosujemy przy renowacji podłóg są w pełni profesjonalnymi produktami uznanych na świecie firm, takich jak: Blanchon, Bona czy Pallmann.

Ceny

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem cyklinowania i innych naszych usług lub skontaktowania się z nami w celu bezpłatnego ustalenia zakresu prac i sporządzenia kosztorysu.

Cennik